Kısaca Biz

Doruk Grubu’nun buğday ile yolculuğu 1972’de başladı. Türkiye’nin en önemli tahıl alanlarından biri olan Tekirdağ’da kurulan Marmara Un Sanayii A.Ş ile attığımız ilk adımlar, bizi tarladan sofraya her aşamada faaliyet gösterdiğimiz bir başarıya ulaştırdı.

Geriye dönüp baktığımızda iş modelimizin temelinde yer alan anlayışın aslında hayatın bire bir yansıması olduğunu gördük: Her şey küçük bir adımla başlıyor, biz de tek bir buğday tanesinden yola çıkarak kocaman bir dünya kuruyoruz.

İnsanoğlunun ilk yetiştirdiği tahıl olan buğday, aynı zamanda yeryüzündeki medeniyetin en önemli dönüm noktalarından biri. İlk kez yaklaşık 11 bin yıl önce Anadolu’da yetiştirilen buğday, insanlığın en önemli besin maddesi olarak tüm dünyanın ortak değeri.

Doruk Grubu, insan beslenmesinin temelini oluşturan tahıl ve tahıl ürünlerinde fark yaratan bir iş modeli ile öncü, önder ve lider olmak hedefiyle her geçen gün büyüyor. Tahılın toprağa düştüğü andan itibaren hasada kadar olan tarımsal faaliyetler, yaşamı zenginleştiren unlu mamullere değer katan girdiler ile insanların günlük beslenmelerine sağlık ve lezzet katan unlu mamuller, Doruk Grubu çatısı altındaki şirketlerin ortak tutkusu.

Attığımız her adımda aklımızda tek bir buğday tanesi var. Her adımda çalışanlarımıza, iş ortaklarımıza ve tüketicilere değer yaratmak esas amacımız.

Doruk Grubu’nun bir buğday tanesi ile başlayan kocaman dünyasına hoş geldiniz...